13 Komentara Prikaži odgovore
Najstariji
  • Popularni
  • Najstariji
  • Najnoviji
Članak
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Joomboos.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Joomboos.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • blazenkapoljak

    Ne mogu nikako doći do tih purgerskih izraza?!?
  • Juha

    Hvala Bovo Kaj sam Purger. 13 pokolje nje sam Purger. Reci Kaj il Krepaj.
  • Rejčel

    I ovo je pokazalo da sam purgerica- rodjena,odrasla,ostvarila u ZG.Danas se ti izrazi rijetko čuju,na žalost.
  • svugdjefurešt

    Prošao sam test, ali purger nisam. Uz dužno poštovanje mjestu gdje sam rođen, a to je Zagreb. Da nisam njihov, tzv. Purgeri (a svi smo od negdje došli, prije ili kasnije), uvijek bi mi dali do znanja. Nisam birao gdje ... prikaži još!
  • beriberi

    10/10 Rođen sam u Zagrebu. Puno znam o gradu, navijam za Dinamo od kad znam za sebe. Ne smatram se Purgerom prema tumačenju jer su i moji došli.u Zagreb. Smatram se građaninom grada kojeg volim, a to je naravno Zagreb. ... prikaži još!
  • MareMeli

    10/10 nisam purgerka ali djed i baka su koristili te rijeci, bilo je lijepo prisjetit ih se
  • tea123

    10/10 a nisam purger
  • eskimo58

    Nisam purger
  • svugdjefurešt

    Matoš je kad se vratio iz Pariza rekao nešto grozno o mom rodnom gradu.....i sve stoji. Najviše zbog ovog malomiščanskog iliti malograđanskog mentaliteta. A ja osim svog Zagreba, imam i Pariz (u kojem sam živio) i jedno malo misto, moj ... prikaži još!
  • drakula

    Jebali vas purgeri!!!! To su starohrvatske riječi a ne "purgerske, iz glavnoga grada" Koj kurac sve svojatete, pa je ne Zagreb centar svijeta..
    • julijana61

      Za mene je Zagreb centar svijeta.Svugdje je lijepo,ali doma najljepše...
  • dbreges

    starohrvatske rijeci koje su dobile nadimak pergerske jer u tome I je štos, da pravi zagrebcanec zna kaj je to npr šlafrog ili agramer ili miščafl a ne vjerujejem da to svi u Hrvatskoj znaju sta znaci, a purgeri tj zagrebcanci znaju!
  • dbreges

    Ne mogu nikako uči u tekst koji sam napisala, imam veliku grešku i ne mogu je nikako ispraviti, slučajno sam umjesto slova U pritisnula slovo E, ispričavam se, znači ispravno je: nadimak purgErske.!