Znanstvenici koji su radili na jednoj velikoj znanstvenoj studiji došli su do zaključka kako osobe mlađe od 40 godina uopće ne bi trebale piti alkohol jer im ne donosi nikakve zdravstvene benefite
Osim što, kako tvrdi znanstvena studija Global Burden of Disease, alkohol nema nikakve zdravstvene benefite, on također povećava i druge rizike za naše zdravlje i život općenito. Naime, alkohol utječe na to koliko lako se možemo ozlijediti, ali i povećava šanse za automobilske nesreće, samoubojstvo, ubojstvo i slično.
Znanstvenici koji su radili na ovom istraživanju obraćali su pažnju na više od dvadeset zdravstvenih rizika koji su potaknuti konzumacijom alkohola kao što su ozlijede, kardiovaskularne bolesti i različite vrste raka, piše Her.
Ono što je, također, pomalo šokiralo znanstvenike je i to što više od 60 posto osoba koje konzumiraju alkohol su u dobi između 15 i 39 godina.
"Poruka je jednostavna, mladi uopće ne bi trebali piti alkohol", poručila je profesorica Emmanuela Gakidou sa Sveučilišta u Washingtonu.
"Možda vam ne zvuči realno da, kao mlade osobe ne pijete alkohol, ali baš zato mislimo da je važno da vam kažemo koji sve rizici za vas postoje kada pijete", dodala je.
Ako baš želite popiti neki alkohol i ne riskirati puno zdravstvenih problema, znanstvenici savjetuju da to ne bude više od jedne čašice od 0,2 dl piva za muškarce ili dvije jušne žlice vina za žene.
Komentiraj, znaš da želiš!
Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun?
Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.