Uz ove savjete postignite detoks bez gladovanja i lošeg osjećaja
1. U svaki obrok uključite izvor biljnih ili životinjskih proteina. Proteini odnosno njihove gradivne jedinice – aminokiseline, su nam potrebne da vežu na sebe u jetri transformirane toksine, kako bi se oni mogli ukloniti iz tijela. Dodatno, proteini pomažu stabilizirati šećer u krvi, što smanjuje mogućnost napadaja gladi.
2. Povećajte unos vlakana putem mahunarki, povrća i voća jer time pridonosite redovitom pražnjenju crijeva, proces koji je izuzetno bitan za izbacivanje toksina.
3. Povećajte unos magnezija putem sjemenki, špinata, blitve, orašastih plodova, kvinoje, graha. Magnezij opušta mišiće pa može djelovati opuštajuće i na stijenke crijeva ubrzavajući defekaciju, a samim time skraćuje izloženost organizma štetnim tvarima.
4. Izbjegavajte masno meso i mesne prerađevine, zatim slastice, rafinirane namirnice te hranu koja sadrži prehrambene aditive i konzervanse. Kofein i alkohol se također ne bi smjeli naći na vašem jelovniku.
5. U borbi protiv toksina neophodan je i adekvatan unos tekućine. U juhama, sokovima, čajevima i mineralnoj izvorskoj vodi tijekom detoksikacije je potrebno dnevno unijeti oko dvije litre tekućine. Tekućinu, pritom, unosite između, a ne za vrijeme obroka. Za dodatnu potporu detoksikacijskim putevima pijte svakodnevno čaj od maslačka.
Komentiraj, znaš da želiš!
Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun?
Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.